hobbiran
11 بهمن 1401 - 19:17

راه‌ ارتباطی ۱۷۰ روستا در «کوهرنگ» بسته است

فرماندار کوهرنگ گفت: گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز و مسیرهای ارتباطی ۱۷۰ روستا مسدود بوده و تردد در محور اصلی کوهرنگ به فارسان تنها با زنجیرچرخ مقدور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوهرنگ، شهباز اکبری ضمن اشاره به اینکه ارتفاع برف تا این لحظه در کوهرنگ به یک متر و ۷۰ سانتی‌متر رسیده است، گفت: تاکنون هیچگونه قطعی گاز در سطح شهرستان رخ نداده و فقط سه مورد قطعی برق گزارش شده است. 

فرماندار کوهرنگ ادامه داد: در پی وصول گزارشات قطعی برق، اکیپ‌های امدادی به این نقاط اعزام شدند. 

اکبری با اشاره به اینکه در یک نقطه از شهرستان نیز قطعی آب گزارش شد که با حضور نیروهای آبفا مرتفع شده است، بیان کرد: در حال حاضر آب تمام نقاط شهرستان وصل است. 

وی با بیان اینکه مراکز خدماتی و امدادی با آماده‌باش صددرصدی درحال خدمات‌رسانی هستند، اظهار داشت: تاکنون هیچگونه تلفات جانی گزارش نشده است. 

فرماندار کوهرنگ مطرح کرد: طبق آخرین اعلام هواشناسی، میانگین ارتفاع برف در سطح شهرها یک متر و ۷۰ سانتی‌متر و در گردنه‌ها قریب به سه متر گزارش شده است.

اکبری افزود: ماشین‌آلات راهداریِ گرفتار بهمن در گردنه‌های شاه‌منصوری و تاراز، با کمک نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرستان نجات پیدا کردند. 

وی مطرح کرد: گردنه‌های چری، شاه‌منصوری و تاراز و مسیرهای ارتباطی ۱۷۰ روستا مسدود بوده و تردد در محور اصلی کوهرنگ به فارسان تنها با زنجیرچرخ مقدور است. 

فرماندار کوهرنگ اضافه کرد: تمامی ماشین‌آلات راهداری با آماده‌باش کامل در حال بازگشایی مسیرهای مواصلاتی و جاده‌های روستایی هستند. 

پایان پیام/ ۶۸۰۳۸

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010989