hobbiran
11 دی 1401 - 12:09

استفاده از ظرفیت هیأت‌های مذهبی در جهاد تبیین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه رویکرد دولت انقلابی سیزدهم توجه به ظرفیت‌های مردمی است و نماینده عالی دولت در استان تلاش دارد از همه ظرفیت ها در خدمت مردم استفاده نماید، گفت: باید از ظرفیت هیأت‌های مذهبی در زمینه جهاد تبیین بهره‌گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مرتضی ولی پوری، معاونن سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز، در نخستین جلسه هیات اندیشه ورز هیأت مذهبی استان البرز که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان اینکه رویکرد دولت انقلابی سیزدهم توجه به ظرفیت‌های مردمی است و نماینده عالی دولت در استان تلاش دارد از همه ظرفیت ها در خدمت مردم استفاده نماید، گفت: باید از ظرفیت هیأت‌های مذهبی در زمینه جهاد تبیین بهره‌گیری کرد.

ولی پوری اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران، به عنوان نقطه عطف تحولات معنوی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از ظرفیت‍‌ها و توانایی های بالفعل و بالقوه عظیمی در حوزه‌های مختلف بالاخص حوزه‌های مذهبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه هیأت‌‌ها مجمعی هستند که تمامی ارکان‌های آن از مقدمات گرفته تا برنامه ریزی و نتایج آن با مشارکت مردم است، افزود: انسجام و وحدت هیات مذهبی در استان البرز بسیار ارزشمند است و باید این انسجام در هیئات حفظ شود.

معاون استاندار تصریح کرد: دشمن در طول این سه ماه شمشیر را علیه ارزش های انقلاب و علیه اصول و ارزش های نظام و شهدا و ایثار گران از رو کشیده است.

ولی پوری تصریح کرد: متاسفانه برخی از سیاسون در اغتشاشات اخیر سکوت کردند و هیأت مذهبی باید به عنوان یکی از بازوان اصلی نظام و انقلاب نقش خودشان را در استمرار حرکت انقلاب اسلامی در تمامی صحنه‌ها ایفا نمایند.

وی با بیان اینکه هیأت مذهبی تا به امروز کمک حال و یاور نظام بودند و منبعد هم این روند را دنبال نمایند، گفت: بایستی هیأت‌های مذهبی مرکز بصیرت افزایی در بین جوانان در استان باشند.

ولی پوری تصریح کرد: فرمانداران بایستی منبعد رئیس شورای هیأت‌های مذهبی را در جلسات شورای فرهنگی شهرستان در جهت استفاده از تجربیات و در پیشبرد امور شهرستان دعوت نمایند زیرا مهم ترین دغدغه مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر موضوع آسیب‌های اجتماعی و تهاجم فرهنگی دشمن بوده است که باید شورای هیات مذهبی استان برای رفع این دغدغه‌ها در حوزه فرهنگ برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

معاون استاندار تصریح کرد: معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی به عنوان متولی فرهنگی و اجتماعی تمام تلاش خود در جهت حمایت از تشکل های مذهبی و فرهنگی به عمل می آورد.

پایان پیام/ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 947290