hobbiran
02 دی 1401 - 16:14

افسران جنگ نرم با قدرت به جهاد تبیین بپردازند

امام جمعه کرج با اشاره به اهمیت انجام جهاد تبیین در سطح جامعه، گفت: در‌ گام دوم انقلاب افسران جنگ نرم با قدرت و جدیت وارد میدان شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت‌الله محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج، گفت: تنها راه مقابله با دشمن در این جنگ ترکیبی جهاد تبیین است.

وی ضمن تاکید بر بیان حقایق از سوی اقشار تاثیرگذار در کشور، یادآور شد: مسئله جهاد تبیین پیش از این مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است که بیانگر اهمیت آن مسئله می‌باشد.

امام جمعه کرج در ادامه با اشاره به ایام پیش رو و شهادت حضرت زهرا (س)، افزود: امروز نیز باید در ادامه مکتب فاطمی ، بیش از پیش در جامعه اسلامی روشنگری و جهاد تبیین صورت گیرد تا دشمنان نتوانند جای شهید و جلاد عوض کنند.

وی با اشاره به سیره فاطمی در خصوص اهمیت دشمن شناسی در جامعه اسلامی ادامه داد : این روز ها دشمن شناسی و مبارزه با استکبار را باید در اولویت قرار داد چرا که دشمنان اسلام می خواهند با حرکت مرموز خود جامعه بشری را از مسیر رشد و فلاح منحرف کنند.

آیت الله حسینی همدانی گفت : در خصوص ارزش های الهی اقدام باید به تبیین و مطالبه گری کرد تا جلوی انحطاط را گرفت .

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران ادامه مکتب فاطمی برای تربیت نسل ها به پیروزی رسید، گفت :امام راحل (ره) تربیت یافته مکتب فاطمی بودند و انقلاب اسلامی را رهبری کردند.

آیت الله حسینی همدانی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته مکتب فاطمی بودند که سرافرازانه به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: امروز دشمنی با مستکبران در ادامه مکتب فاطمی است ؛ مادرانی که فرزندان خود را در هشت سال دفاع مقدس به میدان مبارزه با دشمنان فرستادند در مسیر همین مکتب گام برداشتند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروز شاهد آن هستیم که دشمن با استفاده از جنگ رسانه ای جای شهید و جلاد را با دروغ پردازی عوض می کند که باید هوشیار بود.

وی افزود: دشمنان با فشار و تهدید، جنگ روانی برای تضعیف روحیه ملت ایران به راه انداخته اند و حتی برخی را وادار به شکوت در مقابل بیان حقایق می‌کنند.

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: در این برهه زمانی برخی با تمسخر و تضعیف احکام الهی، آمریکا و غرب را ناجی کشور معرفی می کنند تا به اهداف شوم خود برسند.

وی تاکید کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، هدف از تضعیف ارزش‌ها، ضربه به روحیه مردم است .

آیت الله حسینی همدانی افزود: آنچه در مقابله با تلاش دشمن موثر است توجه به قرآن و تواصی است.

وی بیان کرد: دشمن درصدد قطع زنجیره تواصی به صبر است و حقایق را وارونه جلوه می دهد تا جامعه اسلامی دچار اضطراب شود.

آیت الله حسینی همدانی گفت : در این شرایط امید آفرینی و جهاد تبیین در جامعه اسلامی اولویت قرار گیرد.

وی افزود: به کوری چشم دشمنان اسلام ارزش های الهی با رهبری امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب در استمرار مکتب فاطمی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در کشور پیش رفته است .

امام جمعه کرج اظهار کرد: امروز ایران اسلامی با تکیه بر ارزش های الهی و رهبری معظم انقلاب با وحدت و انسجام مردم و مسوولان محکم و استوار در مقابل دشمنان ایستاده است و منتظر تحقق وعده الهی برای نابودی استکبار زمان هستیم .

وی تاکید کرد: در گام دوم انقلاب ، افسران جنگ نرم باید با جدیت وارد میدان شوند و واقعیت های عینی را ترویج دهند.

امام جمعه کرج بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، کلید واژه اصلی امید دادن به مردم و تواصی به حق و صبر است.

وی افزود: در مسیر ارزش های الهی نباید خسته شد و با امید آفرینی پیش رفت‌.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه امروز حتی دنیای غرب ارزش های الهی در آیین حضرت عیسی (ع ) را نادیده گرفته و به ظلم و ستم به جامعه بشری روی آورده اند.

وی اظهارکرد: متاسفانه حتی علمای مسیحی در برابر ظلم آمریکا و اروپایی ها به جوامع بشری و ملت ایران سکوت اختیار کرده اند که در واقع این حرکت آنها در مسیر گسترش ظلم وبی عدالتی است‌.

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره برخی واکنش ها در جریان آشوب های اخیر کشور اظهار کرد: امروز قاطبه جامعه هنری کشور با نظام اسلامی همراهی دارند و به یاوه گویان توجهی نکردند.

وی با بیان اینکه برخی درصدد هستند تا جشنوارفیلم فجر را تحت تاثیر حوادث اخیر کشور قرار دهند، گفت: این گونه اقدامات در راستای تضعیف نظام و تضعیف روحیه مردم است.

آیت الله حسینی همدانی افزود: در شرایط حساس کنونی انتظار می رود جامعه هنری کشور بیش از پیش توصیه‌های رهبر معظم انقلاب را نصب العین قرار داده و به تولید آثار هنری فاخر بپردازند.

امام جمعه کرج ازدستگاه‌های نظارتی استان البرز خواست تا نظارت بر قیمت‌ها بیشتر کنند و تفات قیمت ها را به کمترین سطح برسانند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 928639